Blog O nás Kontakty
Dotace Dešťovka 2021


Program dešťovka je určen pro vlastníky a stavebníky rodinných a bytových domů, a to jak fyzické osoby, tak i právnické osoby, kteří chtějí přispět k udržitelnému hospodaření s vodou. Dotace je nyní určena pro domy ve všech obcích v celé ČR, tedy nejen v suchých oblastech, jak tomu bylo v minulosti. Fixní výše dotace se pohybuje od 20 do 60 tisíc korun v závislosti na pořízené technologii, k níž se dále přičítá tzv. proměnná část, tedy příspěvek 3 500 korun za každý metr krychlový nádrže. Minimální velikost nádrže musí být 2 m3. Dotace se vztahuje na nákup zařízení, jeho instalaci, zemní práce i úpravu rozvodů. U projektů zaměřených na čištění odpadních vod je součástí dotace i úhrada nákladů na projektovou dokumentaci ve výši 10 tisíc korun. Program lze využít na 3 typy projektů, u všech platí, že výše příspěvku činí maximálně 50 % z celkových výdajů. Tyto varianty jsou:

1. Akumulace srážkové vody pro zálivku zahrady

dotace až 20 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. S touto variantou budete mít vždy zdarma dostupnou vodu na zalévání Vaší zahrádky.

Zálivka zahrady

Zdroj:www.dotacedestovka.cz


2. Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady

dotace až 30 000 Kč + 3 500 Kč/m3 nádrže, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. S touto variantou ušetříte peníze za zalévání zahrady i za splachování Vašeho WC

splachovani wc

Zdroj:www.dotacedestovka.cz


3. Akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku zahrady

dotace až 60 000 Kč (v kombinaci s využitím srážkové vody) nebo 45 000 Kč (bez kombinace s využitím srážkové vody) + 3 500 Kč/m3 nádrže + 10 000 Kč na projektovou přípravu, maximálně však 50 % z celkových způsobilých výdajů. Když zvolíte tuto variantu, tak budete pitnou vodu používat už jen v kuchyni.

splachovani wc

Zdroj:www.dotacedestovka.cz

☰ Seznam článků
Zaujaly Vás naše články? Odebírejte novinky přímo na Váš e-mail! Mám zájem